Mikropigmentacja artystyczna


Mikropigmentacja artystyczna, czyli makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli:


 • pragniesz naturalnego podkreślenia urody
 • chcesz skorygować niedoskonałości
 • nie masz czasu lub ochoty na codzienne wykonywanie makijażu
 • nie jesteś zadowolona z efektów samodzielnie wykonanego makijażu
 • chcesz wyglądać pięknie i naturalnie bez względu na warunki pogodowe
 • jesteś osobą aktywnie uprawiającą sport
 • nosisz okulary lub masz słaby wzrok, co uniemożliwia Ci poprawne wykonanie makijażu

Właściwie wykonany makijaż permanentny sprawi, że twarz będzie wyglądać na wypoczętą a oczy, usta lub brwi będą w naturalny sposób podkreślone.

Wykonanie doskonałego makijażu permanentnego wymaga nie tylko umiejętności, ale także szerokiej wiedzy kosmetologicznej i zmysłu estetycznego. Wiemy, jak ważne jest zaufanie do kosmetologa, dlatego stale podnosimy swoje kwalifikacje z zakresu technik mikropigmentacji, właściwości pigmentów, pielęgnacji pozabiegowej, wizażu czy kolorymetrii. Kluczowe jest dla nas Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie – dbamy więc o najwyższy poziom higieny oraz komfortu.

Mikropigmentację artystyczną wykonujemy z wykorzystaniem najlepszej klasy, polskiej produkcji pigmentów Medika. Gwarantują one doskonały efekt wizualny i bezpieczeństwo, co potwierdzają przyznane im certyfikaty CE oraz wymagane atesty bezpieczeństwa niemieckiego laboratorium Dermatest. W trosce o Twój komfort stosujemy bezpieczne i skuteczne środki łagodzące ból, dzięki którym minimalizujemy dyskomfort w trakcie trwania zabiegu.


Konsultacja


 • Rozumiemy, że możesz mieć obawy przed wykonaniem tego zabiegu. Dlatego zapraszamy Cię na profesjonalną konsultację do naszego gabinetu. Rzeczowo odpowiemy na każde Twoje pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
 • Tajemnica pięknego makijażu tkwi w idealnym dopasowaniu kształtu oraz metody do wymagań klientki,  jak również do jej skóry i kształtu twarzy. Największe znaczenie mają tutaj doświadczenie i duży wybór możliwych do wykonania metod.
 • Nie obawiaj się, stawiamy na naturalny wygląd, a przed zabiegiem wspólnie narysujemy szkic makijażu i uzgodnimy kolor tak aby wydobyć i podkreślić Twoje naturalne piękno.

Możliwe metody mikropigmentacji dostępne w Naszym gabinecie


Brwi

 • Shadow Effect – metoda cienia daje nam efekt wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Efekt jak po hennie.
 • Ombre Effect – metoda ombre to metoda łączona. Można ją wykonać na kilka sposobów:
  • poprzez wykorzystanie wielu odcieni pigmentu co stwarza przejścia tonalne, które gwarantują trójwymiarowość, a co za tym idzie, dużą naturalność efektu.
  • poprzez wykonanie makijażu z regulacją nasycenia w poziomie
   (wtedy przód brwi jest jaśniejszy, a ogonki ciemniejsze)
  • poprzez wykonanie makijażu z regulacją nasycenia w pionie
   (gdzie podstawa jest ciemniejsza, a góra brwi jaśniejsza)
 • Pixel Effect – metoda pudrowa jest delikatną metodą uzyskiwaną  poprzez wykonanie wielu rozproszonych malutkich kropeczek.
 • Hairstroke – metoda delikatnego zagęszczania. Maszynowo rysowane włoski są bardzo cieniutkie i mało widoczne. Efekt bardzo lekki i naturalny.

Oczy

 • Basic Eyeliner – W trakcie pigmentacji podkreślona zostaje bardzo dokładnie linia rzęs. Uzyskujemy dzięki temu efekt pogrubienia oraz podkreślenie kształtu oka.
 • Fantasy Eyeliner –fantazyjnie wyciągnięta kreska eyeliner
 • Butterfly Eyeliner – fantazyjnie wyciągnięta i delikatna rozcieniowana kreska, która daje efekt zagęszczenia rzęs z lekkim efektem uniesienia powieki.

Usta

 • Contour – kontur z lekkim cieniowaniem, podkreślający granicę czerwieni wargowej.
 • Full Lips – pełne koloru usta, dające naturalny, lecz widoczny kształt. Stosowany przy optycznym powiększaniu ust oraz przy całkowitej zmianie ich koloru.
 • Contourless – bardzo lekki, delikatny efekt, bez wyraźnego konturu. Idealny dla osób które pragną skorygować kształt i chcą nadać ustom świeżości.
 • Lip Gloss – Trójwymiarowy efekt poprzez rozświetlenie ust od wewnętrznej strony. Dzięki metodzie światłocienia możemy optycznie uwydatnić zbyt wąskie usta.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego


Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • Infekcje

Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Na zabieg przychodzimy zdrowe, jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie.

 • Ciąża

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

 • Okres karmienia piersią

W okresie karmienia piersią wysoki poziom hormonów może utrudniać aplikację pigmentu, jak i zaburzać proces gojenia. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażyć przed makijażem ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.

 • Odżywki na porost rzęs i brwi

Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi i oczu. Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 6 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.

 • Sztuczne rzęsy

Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz je usunąć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.

 • Świeżo powiększone/wypełnione usta

Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym.

 • Botox

Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 2 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem.

 • Opalenizna

Mocna, świeża opalenizna zaburza prawidłowy dobór koloru, dlatego umów się na zabieg minimum 1 miesiąc po opalaniu.

 • Cukrzyca

Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza, który stwierdzi stabilny stan choroby i pozwoli na zabieg.

 • Łuszczyca

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna.  Naruszenie bariery skórnej może spowodować wysiew zmian łuszczycowych w miejscu pigmentacji.

 • Nowotwór

U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje oraz możliwość nieprawidłowego przyjęcia się barwnika w skórze.

 • Leki rozrzedzające krew

Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.

 • Leki sterydowe oraz retinoidy

Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową lub z zawartością retinolu w miejscu pigmentacji musisz odczekać od 3 do 6 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.

 • Alergia

Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę – zapisz się na próbę uczuleniową minimum 1 miesiąc przed zabiegiem, by wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

 • Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu

Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co minimum 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa przesuń ten zabieg w czasie.

 • Dodatkowymi przeciwskazaniami do zabiegu są również:

reumatoidalne zapalenie stawów, nawracające stany zapalne spojówek (makijaż oczu), zaawansowana choroba tarczycy oraz hemofilia.


Przygotowanie do zabiegu


OGÓLNE:

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz produktów zawierających kofeinę.

24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu.

BRWI:

2 tygodnie przed makijażem permanentnym brwi nie wykonuj henny oraz nie poddawaj się regulacji brwi. Miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz szczególnie zabiegów złuszczających, peelingów, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze. Jeżeli korzystasz z zabiegu Botox, wykonaj go 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

KRESKI:

Przed makijażem trwałym kresek należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej. Dodatkowo, na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs. Zalecamy stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem.

USTA:

Przed makijażem permanentnym ust, należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest minimum 3 dni wcześniej stosować maskę z wazeliny na noc. Zalecamy zapobiegawczo Hascovir w dawce 400 mg co 12 h,  3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Zalecamy stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem. Jeżeli wystąpiła u ciebie opryszczka, odczekaj minimum 1,5 miesiąca od całkowitego wygojenia.


Po zabiegu


Intensywny okres gojenia to pierwsze 3-7 dni, dlatego należy nastawić się na ciemniejszy kolor makijażu w pierwszych dniach. Po maksymalnie tygodniu, łuszczący naskórek zostanie usunięty, a kolor stanie się jaśniejszy o co najmniej 50%. Właściwy efekt widoczny będzie po 30 dniach, do tego czasu kolor się stabilizuje. Dla pełnego efektu zabieg składa się z dwóch spotkań. Zabieg uzupełniający należy wykonać po minimum 6 tygodni do maksimum 3 miesięcy.

Odpowiednia pielęgnacja makijażu permanentnego po zabiegu ma wpływ na jego końcowy wygląd. Po zabiegu uzyskasz dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji od swojej linergistki.


Ogólne przeciwwskazania po zabiegu:


Przez 14 dni:

 • Całkowity zakaz opalania oraz solarium
 • Całkowity zakaz korzystania z basenu oraz sauny

Przez 7 dni:

 • Całkowity zakaz wykonywania makijażu w obszarze pigmentacji
 • Zakaz stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych zawierających substancje aktywne,
 • Zakaz aktywności fizycznej;

Przez 24 godziny:

 • Zakaz spożywania alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę.